تبلیغات
رزرو - توریستی ترین شهر های ایران

امروز:

توریستی ترین شهر های ایران

ایران یکی از معدود کشور های جهان می باشد که در ان می توانید به صورت چهار فصل سفر کرده و از زیبایی های آن لذت ببرید. کشوری با بیشینه تاریخی بسیار گسترده با بنا های تاریخی بی نظیر در سطح جهان که مواردی از آن در بزرگترین موزه های جهان به نمایش در آمده است. زیبایی های فصلی بسیار خاص با اب و هوای گرم و خش، کوهستانی و سرد، مرطوب و جنگلی در کنار هم در ایران قابل مشاهده می باشد. توریستی ترین شهر های ایران نیز با همین موارد تقسیم بندی کرده این تا اطلاعات مورد نظر خود برای سفر در ایران کامل نمایید.

Image result for iran

 

تا حرف جاهای توریستی ایران به میان می‌آید شهری همچون مشهد در ذهن نقش می‌بندد. مشهد، عنوان توریستی ترین و پرمسافرترین شهر ایران را داراست. دلیلش هم واضح است: وجود حرم امام هشتم در این شهر.بر طبق آمارها سالانه بیش از ۳۰ میلیون نفر ایرانی و ۵ میلیون گردشگر خارجی که بیشترشان كسان کشورهای عربی هستند به مشهد سفر می‌کنند. اگرچه این آمار در نوروز هرسال به زیادترین میزان خودش می‌رسد و از مرز ۱۲ میلیون هم می‌گذرد.

Image result for iran

جدا از وجود حرم رضوی که مشهد را به قطب زیارتی ایران تبدیل کرده، مشهد جاذبه ‌های دیگری هم برای سفر دارد. مثلا اگر شما آدمی باشید که دلش رفتن به پارک‌های آبی بسیار مجهز را می‌خواهد، یا آدمی که دلش می‌خواهد زندگی شبانه را در یکی از شهرهای ایران تجربه کند، به مدد زندگی شبانه اطراف حرم این امکان را خواهید داشت. وجود جاذبه‌های دیگری همچون موزه‌ها، پارک های درون شهری و برون شهری و مقبره بزرگانی مثل فردوسی و نادرشاه افشار و دیدن فرهنگ و زندگی مشهدی‌ها نیز میتواند باعث سفر به مشهد باشد.

 

مطمئنا تهران به عنوان پاتخت کشور ایران و مشهورترین شهر این حوزه اولین مکان مناسب برای گردشگران خارجی است. علاوه بر خود شهر شلوغ تهران اطراف آن هم دیدنی های زیادی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به پیست های اسکی، دامنه های کوهستان البرز، شهر كهنه و جدید ری و رودها و سدهای پر آب اشاره کرد.

در شهر تهران حدود ۱۱ هزارهزار نفر زندگی می کنند و تقریبا ۴۰ درصد صرفه جویی ایران در دست تهرانی هاست به همین دلیل امکانات نسبتا خوبی هم در این شهر وجود دارد. متماثل موزه ها و پارک های شهری بسیار زیبا، از مشهورترین پارک های تهران می توان به جمشیدیه، لاله، ملت و چارک شهر اشاره کرد که به دلیل فضای فوق العادیشان برای گردش و تفریح مناسب هستند.

 

Related image

استان ایلام در غرب و جنوب غربى كشور در میان رشته كوه هاى كبیركوه از سلسه جبال زاگرس قرار دارد و از شمال به كرمانشاه، از جنوب به خوزستان، از شرق به لرستان و از غرب به كشور عراق محدود شده است. ایلام به لحاظ آب و هوایى داراى ویژگى هاى خاص نسبت به دیگر مناطق كشور است به همین دلیل گردشگر خارجی زیادی را جذب خود میکند.

 

تفرش شهری زیبا که دارای جاذبه های طبیعی غزارت است. از این جاذبه های تماشا می توان به آبشار قطره باران، روستای خانک، روستای طلاد، آب انبار بلور، چشمه آب معدنی گراو، مسجد جامع شش ناو و غار امجک اشاره کرد.از سوغات این شهرستان، گردو، بادام، نان تندی، انگبین خانگی و عسل می توان نام برد.در این شهرستان افراد نامور و معروفی همچون پروفسور حسابی و پروفسور سحابی زیسته است. شما برای سفر به این مکان زیبا می تواند تنها با 700 تا 800 هزار تومان سفر کرده و دیدن نمایید.

 


نوشته شده در : شنبه 28 بهمن 1396  توسط : راهنمای سفر و جهانگردی.    نظرات() .