تبلیغات
رزرو - معرفی شهر یزد برای سفر های توریستی

امروز:

معرفی شهر یزد برای سفر های توریستی

یزد یکی از بااهمیت به یاد ماندنی ترین شهرهای ایران است بعضی از شهرهای این استان را در دوره های مختلف زمانی به افراد خاصی نسبت داده اند برای مثال میبد را به سلیمان نبی و یا یزد را به اسکندر نسبت داده اند که این ها نشان دهنده ی قدمت این منطقه از ایران است. در این پست به معرفی شهر یزد برای سفر های توریستی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

Image result for yazd iran

 

هتل‌های لوکسهتل‌های داد، پارسیان صفائیه، باغ مشیرالممالک، هتل بزرگ فهادان و ارگ ۴ ستاره هستند و امکانات خوبی دارند. هزینه‌ی این هتل‌ها از ۲۳۳ تا ۴۰۷ هزار تومان است. پاره ای از این هتل‌ها مانند ملک‌التجار طراحی سنتی دارند.هتل‌های میان‌رده

هتل سنتی رز، هتل سنتی مهر، هتل‌های زنبق، تهرانی، جهانگردی، ملک‌التجار، رویای قدیم، خوان دو حد، هتل باغ مرشد، فیروزه، لب خندق، مظفر، اقامت‌گاه بوم‌گردی جولا و مشیر از جمله هتل‌های میان‌رده در یزد هستند.

هزینه‌ای که برای یک شب اقامت در این هتل‌ها خواهید پرداخت، بین ۱۷۱ هزار تا ۳۲۴ هزار تومان است. این هتل‌ها گذشته از هزینه، درجه‌ی ۲، ۳ و ۴ ستاره دارند.


Image result for yazd iran

هتل‌های ارزان

هتل کهن کاشانه، موطن بوم‌گردی بادغر حلقه فلزی و مشبك سر قلیان (غلیان) یزد، مهمان‌سرای بوم‌گردی خانه خشتی،‌ هتل جنگل، هتل سنتی سروش،  هتل سنتی کوروش، اطلس و ثلاثی قیمت مناسب‌تری دارند و هزینه‌ی سفر شما را کاهش می‌دهند.یزد به خاطر قرار گرفتن در کمربند خشک جهانی، زمستان‌های سرد و نسبتا مرطوب و تابستان‌های گرم و تمام و خشکی داره که باعث شده مردم این شهر از سنت غذایی خاصی پیروی کنن.

به همین دلیل یزدی ها تموز رو با انواع آش‌ها و شتا رو با غذاهای شیرین و شیرینی‌جات معروفشون سپری می‌کنن. به علاوه در یزد اکثر غذاهای سنتی تعابیر ارزشی خاص خودشون رو دارن و هر کدوم از اونا در مراسم و ربط خاصی كاربرد میشن. آش شولی و قیمه یزدی دو تا از معروفترین غذاهای یزدی به حساب میان که می‌تونین اونا رو در معروفترین كافه یزد یعنی كافه تالار یزد که به حاجی آشپز معروفه، نوش جان کنین.


رستوران مشیر الممالک، مطعم سنتی خوان دو حد ، كاباره سنتی ماهور، مهمانخانه سنتی ادیب الممالک ، مطعم ابوالمعالی و رستوران ملک التجار هم از بار های خوب شهر هستن که از آزمون کردنشون پشیمون نمیشین. واسه کسایی که تو این شهر هوس غذاهای فرنگی می کنن، تاپ :صفت عالی انتخاب بار ایتالیایی سزار هستش، که علاوه بر غذاهای ایتالیایی غذاهای فارسی و انیران هم ارائه میده. بهترین و سالم ترین غذاهای فست فودی رو هم می تونین تو فست فود ژوان نوش جان کنین.


Image result for yazd iran

یزد یکی از بااهمیت به یاد ماندنی ترین شهرهای ایران است بعضی از شهرهای این استان را در دوره های مختلف زمانی به افراد خاصی نسبت داده اند برای مثال میبد را به سلیمان نبی و یا یزد را به اسکندر نسبت داده اند که این ها نشان دهنده ی قدمت این منطقه از ایران است. جدای از این ها آثار بااهمیت به یاد ماندنی ای که از زمان های گذشته تا به امروز بر جای مانده هم دلیل محکم دیگری بر باستانی مربوط به تاریخ مهم بودن این شهر است.

در این میان، بعضی از تاریخ دان ها هم تاریخ یزد را مربوط به دوران یزد گرد اول می دانند و در دوران مختلف، این شهر در زیر سلطه ی سلسلسه های مختلفی بوده است که از میان آن ها می توان به اتابکان، مغول ها در زمان حمله به ایران، تیموریان و صفویان، زندیان و بعد هم قاجاریان اشاره کرد. هم زمان این شهر سرشار از آثاری است که از آن دوران بر جای مانده است…

 

 


نوشته شده در : دوشنبه 7 اسفند 1396  توسط : راهنمای سفر و جهانگردی.    نظرات() .