تبلیغات
رزرو - دانستنی های قبرس بخش اول

امروز:

دانستنی های قبرس بخش اول

امروزه با افزایش منابع گردشگری زیاد در قبرس می توان این کشور جزیره طور را یک کشور کملا توریسمی نامید که این مطلب خیلی به آن عظمت داده است.  این کشور با موقعیت خوبی که در منطقه خود دارد هر ساله تعداد زیادی از محاجران به خود جلب کرده است.در ادامه با وبلاگ رزرو همراه ما باشید. وضعیت جغرافیایی قبرس ، یعنی واقع شدن در شرایط آب و هوائی آفریقای شمالی و شرایط آب و هوایی سرد اروپا شمالی ، برای انواع گیاهان منطقه مطلوب است، همچنین یک توقفگاه مناسب برای پرندگان مهاجری است که از شمال به جنوب و یا برعکس مهاجرت می کنند، می باشد، البته قبرس ، پرندگان مقیم کمتری دارد و بیشتر انواع آن ها در فصل تابستان یا زمستان از آنجا می روند. همچنین پرندگان مخصوص این منطقه از جمله انواع بلبل در تمام سراسر اروپا هم یافت نمی شود، همچنین انواع حیوانات ، مارها و قوچ کوهی این منطقه منحصر به فرد هستند.
دانستنی های قبرس بخش اول

این را هم باید اضافه کرد که قبرس کشوری جزیره‌ای است که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است. پایتخت این کشور نیکوزیا می‌باشد. قبرس به دو بخش شمالی (ترک نشین) و یونانی نشین تقسیم می‌شود. این کشور بعد از جزایر ساردنی و سیسیل عظیم ترینجزیره در مدیترانه می‌باشد. این کشور دارای جمعیت ۱ میلیون ۱۰۰ هزار نفر می‌باشد. این کشور در سال ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوسته است. اقتصاد قبرس از آغاز استقلال مبتنی بر نظام بازار آزاد بوده است.
دانستنی های قبرس بخش اول
البته این موضوع را نیز باید اضافه کرد که صادرات عمده این کشور را می‌توان : محصولبت کشاورزی، میوه‌های مختلف، تنباکو و دانست. و واردات عمده این کشور نیز دارنده نفت و فرآورده‌های شیمیایی می‌باشد. قسمت شمالی قبرس دارای آداب برگرفته از ترکیه است و قسمت‌های جنوبی فرهنگی نزدیک به یونانی‌ها دارند. این کشور به شش قسمت تقسیم شده است و نام این استان‌ها پشت سر هم: فاماگوستا، کیرنیا، لارناکا، لیماسول، نیکوزیا و پاقوس است. استبداد این کشور پادشاهی و واحد پول آن‌ پاند قبرس است.

نوشته شده در : یکشنبه 24 بهمن 1395  توسط : راهنمای سفر و جهانگردی.    نظرات() .